Wszystko co powinieneś wiedzieć o takim sprzęcie, jak maszyna CNC!

Data dodania: 03.09.2018


Każdy, kto od dłuższego czasu zajmuje się takim zajęciem, jak profesjonalna obróbka drewna na pewno słyszał o takim urządzeniu, jak maszyna CNC – można powiedzieć, że jej posiadanie stanowi podstawę pracy w każdym niemal warsztacie stolarskim. Obrabiarki CNC zyskały ostatnio bardzo dużą popularność – podkreśla producent maszyn Winter Poland. Mniejsza czy większa firma stolarska – to nie ma znaczenia, jeżeli chcemy utrzymać dobrą pozycję na rynku obróbki drewnianej, musimy inwestować w solidne i sprawdzone narzędzia. Czy wiesz o tym, że jeżeli nie będziesz unowocześniał swojego zakładu, w bardzo krótkim czasie może on stać się niewydajny, a nawet przestarzały? To nie jest dobra sytuacja – zwłaszcza w przypadku firm, które posiadają już renomę i są znane na rynku. Takie postępowanie to prosta droga do zawieszenia produkcji i zamknięcia naszego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w nową maszynę CNC pochodzącą od sprawdzonego producenta, który służy poradą oraz wsparciem w przypadku ewentualnych usterek. Maszyna CNC zdecydowanie podniesie jakość wytwarzanych przez ciebie i twoich pracowników przedmiotów – dzięki jej funkcjonalnościom praca będzie sprawniejsza i przyjemniejsza.

Czy wiedziałeś o tym, że cały tydzień pracy na maszynie starszego typu może być zastąpiony zaledwie jednym dniem obróbki na nowej maszynie CNC? Produkty, które wytwarzasz mogą być dzięki niej dużo bardziej dokładnie wykonane, a materiał który wykorzystujesz będzie mniej stratny. Dzięki mniejszemu zużyciu materiałów możesz liczyć na większe zyski. Na pewno nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że maszyna CNC może przysłużyć się także redukcji zatrudnienia w twojej firmie? Dzięki zatrudnieniu mniejszej ilości osób, które wykonają taką samą ilość pracy z maszyną CNC, twoje zyski wciąż będą rosły. Zakup maszyny typu CNC musi być dobrze przemyślany,

Przed zakupem takiej maszyny, jak obrabiarka CNC wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w nowe urządzenie, a może kupić używany sprzęt? Na to pytanie odpowie producent maszyn do obróbki Winter Poland. Zdaniem producenta zawsze rozsądniej jest dokonać zakupu nowego sprzętu – sprzęt używany będzie co prawda nieco tańszym rozwiązaniem, ale w przypadku awarii zostajemy z nim sami i musimy sami płacić za kosztowną naprawę lub wymianę części. Nigdy nie mamy pewności co do tego, jak długo ktoś korzystał z urządzenia przed nami i jak bardzo było ono eksploatowane. Właśnie z tego względu rekomenduje on wybór nowej maszyny CNC – to także gwarancja sprawnego serwisu i opieki klienta w przypadku ewentualnych problemów.

Maszyny CNC producent

WINTER centrum obróbcze CNC HP 1313 ATC High Precision