Jakie maszyny do obróbki drewna warto kupić do stolarni?

Data dodania: 04.02.2019


Większość osób chcąc otworzyć swój warsztat stolarski zdobywa najpierw zawód i doświadczenie. Zdarza się jednak, że amatorska zabawa z drewnem rodzi prawdziwą pasję i pojawiają się marzenia o własnym, niewielkim warsztacie stolarskim. Aby móc zajmować się obróbką drewna nieco bardziej profesjonalnie, taki warsztat trzeba wyposażyć w odpowiednie maszyny. Ponieważ oznacza to konkretne koszty, warto zastanowić się nad ich wyborem.

Jaki jest zakres usług warsztatu?

Tak właśnie powinno brzmieć pierwsze pytanie. Należy zastanowić się nad tym, jakie usługi będzie świadczył warsztat, aby wykluczyć zbędne wydatki. Najczęściej stolarze zajmują się wykonywaniem poniższych elementów:

  • przedmioty codziennego użytku,
  • meble,
  • okna,
  • schody,
  • drzwi.

Coraz częściej zdarza się jednak, że stolarz zajmuje się również renowacją starych mebli i konserwacją takich antyków. Z pewnością podczas wszystkich czynności wykonywanych w stolarni wykorzystuje się różne techniki obróbki drewna.

Popularne narzędzia wykorzystywane do obróbki drewna

http://maszyna-stolarskie.pl/
Praca stolarza jest często bardzo precyzyjna i wymaga sporej dokładności i poświęcenia czasu. Często wykonywaną czynnością jest heblowanie drewna, czyli jego struganie. Dzisiaj w stolarniach korzysta się z hebli elektrycznych, które znacznie skracają czas pracy. Kolejną metodą, która jest w stolarni codziennością jest z pewnością frezowanie. Dzięki niemu, można uzyskać konkretny kształt danego elementu. Producent narzędzi stolarskich, takich jak chociażby tokarki Rzeszów oferuje różnego rodzaju rozwiązania dla swoich klientów. Bardzo przyspieszają i ułatwiają one wykonywanie różnego rodzaju prac i są chętnie wybierane przez stolarzy.

Nowoczesne maszyny stolarskie dają nieograniczone możliwości, ponieważ można do nich dokupić różne podzespoły i części wymienne. Stolarz może znacznie ułatwić sobie wykonanie konkretnego zadania i skrócić czas pracy stosując tokarki Rzeszów lub pomocne w utrzymaniu porządku odpylacze to trocin, które są oferowane przez wielu producentów na polskim rynku. Cały czas dostarczają nowych rozwiązań i ich sprzęty są coraz bardziej doskonałe. Niewielki warsztat stolarski nie powinien jednak przesadzać i kupować maszyny z górnej półki, które przeznaczone są do użytku przemysłowego. Lepiej zaoszczędzić środki, które można przeznaczyć na inne praktyczne urządzenia, które pozwalają nie tylko na szybsze wykonywanie prac, ale przede wszystkim zachowanie czystości i porządku na miejscu pracy. Zwiększa to znacznie poziom bezpieczeństwa.

Jak zaoszczędzić na zakupie maszyn?

Nie chcąc wydawać wszystkich oszczędności, najlepiej wybrać tylko takie maszyny, które będą w stolarni niezbędne. Warto również rozważyć możliwość zakupu maszyn używanych, które były serwisowane lub wzięcie takich maszyn w leasing. Bardzo często używane frezarki i piły są w pełni sprawne i zachowują swoją doskonałą jakość, a ich cena może być niższa nawet o połowę. W takiej sytuacji trzeba jednak dokładnie sprawdzić, czy maszyna jest w pełni sprawna i była serwisowana w autoryzowanym punkcie.